![](/2020/Kviten/gogol_taras.jpg)
До числа українських книг-ювілярів входить повість Миколи Гоголя «Тарас Бульба», якій цього року виповнюється 185 років від дня її публікації. Книга заснована на історичних подіях і народних казках запорізького козацтва. Ви дізнаєтесь, яким має бути справжній козак: сміливим, патріотичним, завжди готовим заради Батьківщини йти на будь-які муки і навіть прийняти смерть.
![](/2020/Kviten/kvitka.jpg)
Також 185 років від дня народження святкує комедія Грігорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці». Тут є яскраві народні звичаї, традиції сватання, багато гумору, висловів, що розібрали на цитати, автентична на той час народна мова. П’єса є репертуарною перлиною багатьох театрів України.
![](/2020/Kviten/shevchenko.jpg)
180 років тому вперше опублікована збірка поетичних творів Тараса Шевченка «Кобзар». У наш час під цією назвою розуміють усі віршовані твори Шевченка, однак перші «Кобзарі» містили лише деякі його поезії.
![](/2020/Kviten/kulish.jpg)
175 років виповнюється першому історичному роману українською мовою «Чорна рада». У цій «хроніці історичних подій» Пантелеймон Куліш відтворив відомі історичні події — Чорну раду у Ніжині 1663 року
![](/2020/Kviten/kobiljanska.jpg)
У творчому доробку видатної української письменниці Ольги Кобилянської значне місце займають твори, присвячені долі жінки та її правам, зокрема на освіту, працю і громадське життя. Цій проблемі присвячена повість письменниці «Царівна», яка 2020 року святкує 125-річний ювілей.
Запрошую до читання!
Тетяна Скаковець.
|