Малюк Гільзі та його друзі / Олена Бойцун; пер. з рос. В. М. Верховень; худож.-ілюстратор О. Л. Железняк. — Харків: Фоліо, 2015. — 46 с.: іл.
Історії з життя малюка Гільзі та його друзів — це незвичайні фантастичні казки, які дозволять вам по-іншому подивитися на навколишній світ і навчитися багато чого нового. У малюка Гільзі та його друзів безтурботне й щасливе дитинство, дітлахи вже звикають до навчання в школі (крім Мрязки, адже вона ще маленька), їздять до бабусі в гості до іншого міста, обожнюють морозиво із солоних огірків, переживають разом складні життєві ситуації (що робити, коли тебе образили?) і просто радіють життю! Веселий малюк Гільзі, його найкращий друг Мамбік, кмітлива Дугумда, чемпіон світу Зюбарик, непосида Вюзя та інші малюки пізнають світ і знаходять цікаве навколо себе навіть у звичайних речах. Адже коробка з-під запчастин до вертольота може стати чудовим будиночком Мамбіка, а свято можна влаштувати собі й мамі власноруч. Ця добра книжка своїм м'яким гумором обов'язково підніме настрій читачам будь-якого віку — і дітям, і їхнім батькам.
Щоденникові записи / Олександр Довженко; післямова О. В. Красовицького; худож.-оформлювач О. М. Іванова. — Харків: Фоліо, 2015 — 717 с.: іл.
Ця книга — найбільш повна публікація щоденникових записів Олександра Петровича Довженка (1894—1956) за період з 1939-го по 1956 р„ де він фіксує основні події свого особистого і творчого життя, починаючи з виходу на екрани фільму «Щорс» (1939) і до завершення роботи над сценарієм «Поема про море» (1956). Докладно описані історичні події, свідком яких був О. П. Довженко: приєднання Західної України до СРСР, початок Великої Вітчизняної війни, відступ армії та окупація України німецькими військами, визволення України (Харкова, Києва), післявоєнні роки, смерть Сталіна і зміни в житті країни, що потім відбулися. Автор також розповідає про зустрічі зі своїми сучасниками, у тому числі державними діячами й митцями Радянського Союзу і України, розмірковує про минуле і майбутнє. Саме сторінкам щоденника О. П. Довженко довіряв свої найпотаємніші творчі плани, розробки сценаріїв «Україна в огні», «Мічурін», оповідання і незавершений роман «Золоті ворота».
Текст записів переданий в авторському викладі російською та українською мовами, максимально дбайливо збережені особливості індивідуальної мови автора, складено Іменний покажчик. Видання призначено не тільки для мистецтвознавців, але і для всіх, хто цінує і цікавиться творчістю видатного українського кінорежисера і письменника Олександра Петровича Довженко.
Загадки історії: для дітей середнього шкільного віку / уклад. Г. Е. Єрмановська; худож.-іл. Г. В. Беззубова; худож. –оформлювач Л. Д. Кіркач-Осіпова. — Харків: Фоліо, 2015. — 318 с.: іл7— (Дитяча енциклопедія).
Прочитавши цю книжку, ви дізнаєтесь, як часто ми вважаємо вигадкою те, що має під собою реальну основу, або ж навпаки — сприймаємо як факт легенди, що існували з давніх давен: Шарль Перро не вигадав лиходія на ім’я Синя Борода, а великий азійський завойовник Тимур був скоріше за все представником європеоїдної раси.
Історія розкриває свої таємниці допитливим, і якщо ви будете цікавитися її загадками, то одержите відповіді на всі запитання.
Київські бомби: роман / Андрій Кокотюха; передм. Д. Б. Яневського; худож.-оформлювач Д. О. Самойленко. — Харків: Фоліо, 2015. — 379 с.
1907 рік. У Російській імперії — конституційний переворот. Влада широким фронтом наступає на громадянські права та свободи людей. У відповідь звучать постріли та летять саморобні бомби. Київ тих часів стає ареною бойових дій. Тут, немов гриби, виростають бойові організації, чиї дії вже не підпорядковані єдиному центру.
Андрій Волох, молодий українець, вигнаний з університету за участь у протестах, теж бере до рук зброю. Тепер він — Полтава. І його подальша доля тісно переплітається з радикальним ватажком бойовиків Залізняком, професійним терористом Штерном, жандармським ротмістром Підвисоцьким та Фаїною — вдовою страченого революціонера, котра прагне помсти. Але чи в повній мірі прийнятні ідеї тотального терору для таких, як Полтава? Тим більше якщо терор — зброя не лише бойовиків, а й влади, яка з ними бореться...
Енеїда. Наталка Полтавка. Москаль-чарівник : перевид. перероб., допов. / Передмови Р. П. Іванченко. — К.: Дніпро, 2015. — 248 с.
До видання класика української літератури І. П. Котляревського увійшли три його найкращі твори: поема «Енеїда» та драми «Наталка Полтавка», «Москаль-чарівник», що справедливо вважаються вершиною української літератури дошевченківської доби, енциклопедією народного життя і побуту.
Книга розрахована на масового читача.
Літературна скарбничка / Укладач С. Г. Криган. - Чернівці: Букрек, 2015. - 280 с. : іл.
У „Літературну скарбничку” ввійшли казки, твори класиків і сучасних українських письменників. Вони дають змогу пізнати все багатство жанрів красного письменства, вчать любові до краю, шани до батьків, поваги до ровесників.
Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
Дива українських храмів / 3. Мензатюк. - Чернівці: Букрек, 2015. — 120 с.: іл.
Ця книжка, адресована юним читачам, розповідає про найвідоміші українські церкви та монастирі. У легкій доступній формі вона показує особливості сакрального мистецтва, різні стилі церковної архітектури, пояснює будову іконостаса, ознайомлює з чудотворними іконами України, зі славними діяннями церковних братств, з українськими святими. Тут багато легенд та переказів про дива, які траплялися в церквах. Оповіді подаються в хронологічній послідовності за часом спорудження храмів.
Для середнього і старшого шкільного віку.
Міфологія: для дітей середнього шкільного віку / уклад. Г. Е. Єрмановська; худож.-іл. Г. В. Беззубова; худож.-оформлювач Л. Д. Кіркач-Осіпова,—Харків: Фоліо, 2015. — 319 с.: іл. — (Дитяча енциклопедія).
У нашій енциклопедії зібрані міфи про створення світу і людства. Мета цього видання — познайомити юних читачів з найбільш розповсюдженими міфологічними сюжетами, створеними народами давнього світу, що дає чудову нагоду долучитися до культурного надбання людства в цілому. Бо сьогодні, як зазначено в Програмі Юнеско «Освіта та навчання XXI ст.», «виникає потреба вийти за межі однієї культури... Настав час зібрати мудрість усієї планети».
Скрипкова абетка / О. Павлов ; худож. К. Лавро. — Київ : Муз. Україна, 2015. — 192 с.
Пропоноване видання охоплює основні етапи розвитку скрипалів-початківців: від гри на відкритих струнах до знайомства із позиціями, технікою подвійних нот.
У книзі рівноцінно представлені композиції, які стали класикою педагогічного репертуару, п’єси з раритетних збірок, що були видані в Україні у другій половині минулого століття, а також твори сучасних композиторів, у тому числі, написані спеціально для даного видання.
Специфічною особливістю збірки є наявність двох типів акомпанементу. Перший - звичний фортепіанний супровід, а другий - суто скрипковий, що сприяє творчому контакту учня з викладачем.
Відтворити чарівну казкову атмосферу допомагають яскраві ілюстрації чудового українського художника Костя Лавро.
Про Київ для дітей та батьків / Михайло Кальницький. - К.: ВАРТО, 2015. - 88 с.: іл.
Книга відомого дослідника-києвознавця запрошує до захоплюючої подорожі в минуле та сьогодення Києва, яку батьки самостійно зможуть провести для дітей-школярів молодшого та середнього віку. Екскурсії за сторінками цього видання допоможуть киянам будь-якого віку краще пізнати та більше полюбити наше чудове місто, а яскраві ілюстрації дозволять добре уявити собі місця, про які йдеться у книжці.