Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 21.10.2018, 19:07

Рокитнівська районна бібліотека для дітей


Меню сайту
Розпорядок роботи
МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ТЕБЕ:
З 9.00 до18.00 щодня
Вихідний день:
Субота.
Останній день місяця - санітарний
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 515

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Головна » Архів матеріалів

     Справжнім святом для читачів районної бібліотеки для дітей  став тиждень дитячого читання, який проходив з 21 – 30 березня 2014 року.

     Відкрила тиждень заступник директора по роботі з дітьми Мельник В.М., яка розповіла про роль книги в житті людини. Книга є міст у світ знань. Вона пробуджує допитливість, допомагає в навчанні, розвиває розум, навчає ширше мислити, глибше відчувати і розуміти навколишній світ. Також ознайомила присутніх з планом заходів на тиждень, де кожний день присвячується окремій темі.

      День казки розпочався оглядом книг «Чарівний світ казки».  Казка – давній і мудрий порадник. Це вона дає перш уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність, справедливість. Казка народилась у сиву давнину.  В цей день проходили голосні читання українських народних казок  та проведено літературну вікторину «З якої це казки». 

     В ході тижня  було проведено день книголюба. В цей день відбулася віртуальна мандрівка по творах сучасних українських письменників  «У світі книг. Добрих і повчальних».  Діти з задоволенням познайомились з книгами  письменників, а саме:  Есаулов О.Ю. «Антивірус», «Таємниця Великого Сканера», «Канікули для інформи»,  Малик Г. «Вуйко Йой і Страшна Велика Кука», «Злочинці з паралельного світу» та ін..

     Цікаво пройшов день ерудита де були проведені літературні вікторини, конкурси, ігри.  Діти змагалися на краще знання творів сучасної художньої літератури, прислів’їв та приказок про книгу, навичок користування  енциклопедіями та словниками.

     Відбулася презентація розважально – пізнавальних  журналів  для дітей,  де юні читачі мали змогу познайомитися з новими журналами та найцікавішими публікаціями в них.

     На закінчення тижня діти переглянули книги, подаровані бібліотеці, а переможці конкурсів, літературних вікторин і ігор  отримали сувеніри.

     Кожен день тижня дитячого читання наповнювався дзвоном дитячих голосів, атмосферою пізнання, і майорів від радісних посмішок дітей.
 

Переглядів: 273 | Додав: WWWWW_W | Дата: 03.04.2014 | Коментарі (0)

     З метою вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, підвищення якості і ефективного процесу читання, виявленню читацьких уподобань та пріоритетів, популяризації найкращої української та світової літератури для дітей в районній бібліотеці для дітей проведений 2 етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2014» (Найкращий читач району).
     В районному конкурсі прийняли участь читачі бібліотек, учні 6-8 кл. публічно-шкільних бібліотек, шкільних відділів РДБ – гімназія, ЗОШ І-ІІІ ст. №3.

    

     Дзвінко, цікаво, захоплююче розповідали діти про улюблені книги, вміло використовуючи свою уяву, фантазію і артистизм.
     Делейчук Аліна, читачка ПШБ с. Буда розповіла присутнім про твір Бердника О. «Мати», намалювала малюнок до даного твору, прочитала вірш про маму на англійській мові, Рабець Валерія, читачка ПШБ с. Олександрівка з захопленням розповіла про книгу П. Велесика «Гніздо в кишені», звернулась до дітей з проханням – берегти природу.
     З любов’ю, великою пошаною до книги  Примака А. «Таємниці Поліського краю» виступив читач ПШБ с. Борове Єремейчук Михайло, він розповів присутнім про історію та етнографію краю, Кляпко Яна, читачка ПШБ с. Рокитне розповіла про свою улюблену книгу Ільченко О. «Таємниця старої обсерваторії», а Дуда Дмитро, читач бібліотечного пункту ПШБ с. Томашгород з дитячою безпосередністю ознайомив присутніх з книгою Гридіна С. «Федько в пошуках Чупакабри».

    

    

     Всі діти дуже гарно підготувались до конкурсу.
     З метою перевірити ширше літературний кругозір та знання учасників конкурсу працівниками бібліотеки були проведені тестові запитання, бліц-вікторини, літературний базар, діти відновлювали пропущені слова у запропонованих прислів’ях та приказках.
     Почесне журі у складі 5-ти чоловік підвели підсумки і оголосили переможців конкурсу, які набрали найбільше число балів і вибороли перемогу.
     Це читачі: ПШБ с. Борове Єремейчук Михайло, бібліотечного пункту ПШБ с. Томашгород Дуда Дмитро та читачка шкільного відділу РДБ Денисюк Оля.


     Перед присутніми виступила поетеса, член Національної спілки журналістів В.І. Терещук.

    

     В кінці Конкурсу прозвучали чудові слова:
Безсмертя книги – в її читачах
Ідіть до нас, шановні діти
І зблизька, і здалека,
Ми ждемо Вас радісно завжди:
Тому що ми – бібліотекарі!
     Всім учасникам Конкурсу були вручені подарунки та сувеніри.
 В.М. Мельник
Переглядів: 350 | Додав: WWWWW_W | Дата: 21.03.2014 | Коментарі (1)

05.03.2014 року бібліотекарями шкільного відділу РДБ ЗОШ №3 проведена міні-конференція «Усе знесла й перемогла його любов і сила» до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.

Мета: ознайомити учнів зі спадщиною Т.Г. Шевченка.

Бібліотекар Валентина Ліньова розповіла про життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка, про те що тяжке життя-недоля не зламала його революційного духу, не згасила в поетовому серці гарячого полум’я протесту проти неправди. Все своє життя поет готовий був до боротьби за кращу долю свого народу.

Учні Лядовських В., Богданець Я., Максименко А. продекламували вірші кобзаря. Бібліотекар Ольга Кулакевич провела літературну вікторину по творчості Т.Г. Шевченка, а також проведений перегляд літератури біля книжково-ілюстративної виставки «Шевченкове слово в віках не старіє».

Валентина Ліньова,
Ольга Кулакевич.


Переглядів: 280 | Додав: WWWWW_W | Дата: 06.03.2014 | Коментарі (0)

    1 березня о 13.00 год. поряд з центральною районною бібліотекою любителі шевченківського слова згуртувались для проведення флешмобу "Рокитнівщина читає Шевченка" з нагоди 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка.
     На якому одночасно вголос прочитали вірш Тараса Шевченка В казематі ("Чи ми ще зійдемося знову...").
     Флешмоб  «Рівненщина читає Шевченка» ініціювала  Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека з нагоди 200-річчя Т. Шевченка.
Оксана Лісовець.

     


Переглядів: 266 | Додав: WWWWW_W | Дата: 03.03.2014 | Коментарі (0)

     28 лютого 2014 року бібліотекарем ЗОШ №3 Ольгою Парфенівною проведена літературна мандрівка «Рівненським краєм».
     Мета: Прищеплювати учням любов до рідного слова, до знання і розуміння творчості письменників-земляків.
     Учні 8А класу Борисовець Богуслава, Кибукевич Михайло, Пінчук Карина, Борисовець Людмила, Кулакевич Надія, Мосаковська Анна -  розповіли присутнім про творчість письменників-земляків, їх життєвий шлях. Декламували твори тих письменників, які їм до вподоби. А саме, Миколи Берези, Анни Войнарович, Лідії Рибенко, Євгена Шморгуна, Юрія Берези, Олександра Ірванця, Юлії Бондючної.
     По закінченні заходу бібліотекар провела для присутніх перегляд літератури біля книжкової виставки «Літературна Рівненщина», подякувала присутнім за участь у заході та за бажання знати творчість письменників рідного краю.
Ольга Кулакевич
Переглядів: 270 | Додав: WWWWW_W | Дата: 03.03.2014 | Коментарі (0)

«І летить наче ключ журавлиний
Вільне слово і пісня поета-співця»
  
            27 лютого в районній  бібліотеці для дітей проведене літературне свято приурочене 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.
            Працівники районної бібліотеки для дітей шанобливо, з любовю оформили книжково-ілюстративну виставку: «Велич Тарасового слова», уквітчали вишитим рушником, квітами портрет Великого Кобзаря, зробили викладку літератури «Шевченкове слово не старіє».
            Ведучі, в українських костюмах, Мельник В.М., заступник директора по роботі з дітьми, Павленко Богдана, читачка бібліотеки, учениця Рокитнівської ЗОШ №3 розповіли присутнім про дитячі та юнацькі роки Тараса Шевченка, звернули увагу дітей на те, що вся багатогранна діяльність великого Кобзаря зігріта гарячою любовю до України. Свій могутній талант Т.Шевченко присвятив служінню народові: «Історія мого життя, - писав поет, - становить частину історії моєї Батьківщини».
            Читачі бібліотеки, учні ЗОШ №3 Гольц Оля, Максименко Віталік, Бабенко Інна, Мельник Юля урочисто, піднесено читали вірші Тараса Шевченка, співали пісні.
            Кондратовець Давид, Богданець Ангеліна підготували сценку «Тарас і мати», яка всім присутнім дуже сподобалась.
            Активну участь прийняли діти в літературній вікторині: «Сторінками життя Великого Кобзаря», яку цікаво та змістовоно провела Л.А.Лозян, бібліотекар районної бібліотеки для дітей. Л.А. Комзюк, бібліотекар районної бібліотеки для дітей прочитала присвяту Кобзареві:
Шевченко – гордість для своїх онуків,
Шевченко – ніби світло в темноті.
Живий він, хоч помер вже більше віку,
А житиме ще довго в майбутті.
            Протягом свята діти подивились відеокліпи пісень «Поклін тобі Тарасе», «Зоре моя вечірняя», «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», яку підготувала Л.А.Комзюк.
            Активну участь у підготовці та проведенні масового заходу прийняла Кулакевич О.П., бібліотекар шкільного відділу – ЗОШ №3 районної бібліотеки для дітей.
            Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Т.Г.Шевченко та його твори залишатимуться безсмертними у памяті нащадків.
І на оновленій землі,
над ланами, широкими полями,
вільними містами і селами,
як весняні води могутнього Дніпра,
лине вічно жива в народі
слава Великого Кобзаря.
            Наприкінці свята прозвучали щирі, урочисті слова юних нащадків Кобзаря.
Ми чуємо тебе, Кобзарю крізь століття,
І голос твій наші душі окриля.
Встає в новій красі крізь лихоліття
Твоя, Тарасе, звільнена земля.
В.М.Мельник

  

  
Переглядів: 313 | Додав: WWWWW_W | Дата: 03.03.2014 | Коментарі (0)

    Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія-2014» є відкритим і проводиться як творче змагання дітей в усіх адміністративно-територіальних одиницях України, де є загальноосвітні навчальні заклади ІІ ступеня та/або бібліотеки.
      Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» проводиться з 2002 року. Участь можуть брати усі охочі учні 6, 7, 8 класів. Головною метою конкурсу є заохочення дітей до систематичного читання художньої літератури, а також підвищення соціального значення бібліотек.
     Під час Конкурсу учасники читають книжки і нотують прочитане у спеціальних щоденниках. Переможцями стають діти, які зможуть цікаво і ґрунтовно переказати і проаналізувати зміст прочитаних книг.
«Книгоманія-2014» – це:
• Чудова нагода долучитись до наймасштабнішого конкурсу дитячого читання в Україні.
• Можливість проявити себе у громадській діяльності.
• Нові цікаві і корисні знайомства з журналістами, видавцями, бібліотекарями, педагогами, письменниками України.
• Можливість виграти подорож до Львова на Міжнародний дитячий фестиваль у травні і відвідати безліч цікавих подій.

Конкурс проводиться в три етапи:
1-й етап (28 січня – 28 лютого) проводиться в дитячих і/або в сільських бібліотеках.
2-й етап (1 березня – 23 березня) міський/районний.
3-й етап (24-30 березня) обласний.
       Переможці 1 і 2 етапів здобувають звання відповідно «Найкращий читач бібліотеки» і «Найкращий читач району/міста». Переможці 3 етапу отримують звання «Найкращий читач України» і головний приз – поїздку до Львова на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія», котрий є складовою Міжнародного дитячого фестивалю. Під час фестивалю Книгоманія переможці конкурсу мають насичену програму зустрічей з письменниками, конкурсів, квестів та інших розваг.
       Організатори Конкурсу: Громадська організація «Форум видавців» (ініціатор), Національна бібліотека України для дітей, Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.
       Сприяння: Українська асоціація видавців періодичної преси. 

Джерело:
Переглядів: 193 | Додав: WWWWW_W | Дата: 10.02.2014 | Коментарі (0)

Увага! Увага!
       В районній бібліотеці для дітей виставлена «Скринька для добрих побажань», яка допоможе бібліотекарям визначити, що необхідно покращувати в обслуговуванні, які цікаві книги придбати, які заходи діти хочуть побачити, тощо, та анонімна скринька «Мені важко… У мене проблема».
       Проводитимуться навчання у прес-студії «Журнальний столик» де увага дітей акцентуватиметься на періодичних виданнях, які містять відповіді на життєві ситуації від бібліотекарів та психолога.
Переглядів: 525 | Додав: WWWWW_W | Дата: 10.02.2014 | Коментарі (0)

     Однією із трагічних сторінок нашої Батьківщини є бій під Крутами. «Герої Крут – ніхто не забутий» під такою назвою в бібліотеці була проведена година пам’яті та оформлена тематична поличка «Крути – наша слава, наша історія», де були представлені книги на історичну тематику, поетичні твори про героїчну подію нашої історії.
Переглядів: 252 | Додав: WWWWW_W | Дата: 10.02.2014 | Коментарі (1)

     Бібліотека, маючи високий духовний рівень та інтелектуальний потенціал, володіючи безцінними історичними книгами відіграє важливу роль у формуванні національно-патріотичного світогляду користувачів.
       Так, до Дня Соборності України, читачі бібліотеки мали можливість прослухати уривки на історичну тематику під назвою «День Соборності України» та переглянути слайд-презентацію «Соборність – це гордість нашої держави».
Переглядів: 238 | Додав: WWWWW_W | Дата: 10.02.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 18 19 20 21 »

Форма входу
Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів

Друзі сайтуРокитнівська ЦСПШБ © 2018 ¦ Розробка та дизайн: Іван Соколов
Хостинг від uCoz