Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 12:36

Рокитнівська районна бібліотека для дітей


Меню сайту
Розпорядок роботи
МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ТЕБЕ:
З 9.00 до18.00 щодня
Вихідний день:
Субота.
Останній день місяця - санітарний
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 617

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 



Ради-поради

РАДИ-ПОРАДИ

КНИГА - духовна і матеріальна цінність.
Все, що серце і що розум
Вік творили не один,
Повизбирувало людство
В книги - перли із перлин
Ю. Ванаг.

       Друзі, хто з вас не любить книжок? Книжок, у яких так багато барвистих малюнків. Розкриєш першу-ліпшу-опинишся у далекій казковій країні. А в тій країні живуть добрі й кумедні велетні, веселі маленькі чоловічки або просто твої ровесники. Ростуть там велетенські ріпки, такі, що цілий гурт їх із землі не вирве. Відважні герої б'ються там за правду з лютими ворогом…
       Книги відкривають нам свої таємниці. Одна дарує нові знання, інша дає поради, третя-втішає, четверта-розвеселяє. Тому, якщо людина багато читає, вона не тільки багато знає, але й ніби проживає багато цікавих життів.
       Книга потрібна людині, як повітря, як світло. З дитячих років вона допомагає вам пізнати світ, знайомлячи з казками, веселими і сумними віршами, , оповіданнями про великих і сміливих людей, таємницями природи.
       Діти, книжки, - ваші друзі, їх потрібно любити й берегти. Пропонуємо Вам скористатися нашими рецептами лікування книг.

Щоб книги довше жили, потрібно їх берегти

       При читанні слід користуватися закладками. Їх можна зробити самому. Перша закладка-смужка акуратно вирізаного цупкого паперу, верхній кінець якої трохи виступає над сторінками книги. Можна розмалювати закладку кульковими ручками або кольоровою тушшю (не користуйтесь акварельними фарбами і кольоровими олівцями: вони псують сторінки!). Матеріалом для закладок служать також шматочки кіноплівки, алюмінієва фольга, пофарбований анілінова ними фарбами целофан тощо.

Що робити, коли книжка намокла?

       Швиденько поставити її в сухому теплому приміщенні, розкрити віялом і стежити, коли вона трохи підсохне, потім покласти книжку під прес. Якщо склеїлись деякі аркуші, обережно кілька разів перегнути їх у різні боки. Дуже склеєні сторінки можна потримати над парою або скористатись тонким гребінцем.

     Сліди від олівця чи від пальців на забруднених сторінках обережно витирають м'якою гумкою.

     Чорнильні плями виводять лимонним соком (можна кислотою), а якщо це не допомагає, щавлевою кислотою, розбавленою будь-яким одеколоном у пропорції: 1 частина кислоти на 4 частини одеколону.

     Якщо листки книги зім'ялися, під них і зверху на них кладуть по одному чистому, не дуже щільному аркушу білого паперу і теплою (не гарячою!) праскою прогладжують кожен листок.

     Обтріпані краї книжкових сторінок обклеюють папером схожого кольору. Для цього смужку прозорого паперу намазують клеєм, змащеною поверхнею кладуть догори на скло так, щоб правий край допоміжного формату потрапляв на її середину. На обтріпаний край кладуть дрібну смужку паперу (клеєм донизу!). Загинають смужку прозорого паперу по краю сторінки, що ремонтують і наклеюють її загнуту частину на сторінку.

    Жирні плями слід виводити обов'язково на відкритому повітрі. Беруть бензин або чотири хлористий вуглецю, можна додати товчену крейду або зубний порошок. Цю масу акуратно наносять на пляму, а коли вона висохне - обережно зчищують. Якщо жирна пляма свіжа, її можна видалити за допомогою праски через прозорий папір або звичайну промокашку. Іржаві плями виводять лимонною або щавлевою кислотою.

    "Ліки" для книг (лимонна і щавлева кислота, перекис водню гліцерин, формалін, зубний порошок, бензин, чотири хлористий вуглець тощо) необхідно зберігати у закритих флаконах і банках з етикетками. Етикетки можна зробити із смужок лейкопластиру, на яких шариковою ручкою написати назви. Лейкопластиром зручно заклеювати шийки флаконів з такими рідинами, як бензин, чотири хлористий вуглець тощо. Перекис водню бажано зберігати в темних скляних флаконах.

    Плями від надмірної вологи ні в якому разі не можна витирати ганчіркою, їх змочують 2-3% розчином формаліну (він знижує плісняву). Саму пляму обезбарвлюють перекисом водню. Для цього під листок книги кладуть аркуш щільного білого паперу, перекисом водню змочують пляму, потім через деякий час перекис виводять промокашкою. Процес повторюють до повного зникнення плісняви.

     Якщо листки книги порвалися, беруть шматок звичайного чи органічного скла, під нього підкладають кольоровий папір необхідного формату. Якщо не має такого паперу, можна на склі накреслити формат склографом або тушшю. Змащену клеєм смужку прозорого паперу обережно підсовують під надірване місце, загинають по краю листки, наклеюють на книжку сторінки.

Закладка для книг
       Історія закладки доволі довга. У Середньовіччі книги були ще рідкісні та дорогі, тому гортати дорогоцінні фоліанти у пошуках потрібної сторінки просто так було заборонено. Саме тоді з'явився пращур закладки.
       Протягом століть читачі виготовляли рукотворні закладки, створюючи вироби із шкіряних шнурів, шматочків тканини, стрічок, прикрашених вишивкою та малюнками.
       Насправді закладка - це не тільки стильний аксесуар, а й просто необхідна річ, щоб і полегшити читання, і продовжити життя книги. Якщо ми використовуємо закладки, сторінки книги та її корінець не заломлюються.
     Пропонуємо вам дві різні закладки: одну із паперу в техніці оригамі, а інші - із готової основи та бісеру.

Пухнасте звірятко
       Для такої закладки виріжте із вкладки чорний квадрат, очі, рот та вушка панди. Уважно роздивіться схему складання...
       Витративши десь півгодини, ви отримаєте ось таке гарненьке звірятко. Воно не дасть забути сторінку, на якій ви закінчили читати.

Бісерна симфонія
       Для закладки приготуйте: дрібний бісер двох кольорів (колір виберіть на свій смак), крупний бісер, намистинку у формі метелика чи сердечка, звичайні намистини, тонку волосінь (або тонку нитку - поліестер), утримувач для намистин золотистого кольору, пін, основу для закладки.
       Інструменти: голка для бісеру, круглогубці, вузько губці, ножиці.

Схема нанизування бісеру
1. Візьміть тонку волосінь (або нитку із поліестера). Одягніть на неї темну бісерину. Волосінь зігніть навпіл і втягніть у голку. Далі збирайте китички за схемою.
2. Сформуйте заготовку для китички. Нитка бісерин має бути симетричною відносно серединки, довжина низки - на ваш смак. Бісерини нанизуйте не тісно, щоб вони "рухалися". Зробіть 3-4 таких елемента. Кінці волосіні зав'яжіть і сховайте у нанизаному бісері.
3. Розсуньте бісер посередині кожного елемента та зберіть низки у китичку, використовуючи пін. Слідкуйте щоб китичка мала елементи однієї довжини. Затисніть кільце піна вузькогубцями. Проклейте місце з'єднання ПВА для надійності.
4. Одягніть на пін утримувач для намистин і акуратно обтисніть його вузькогубцями. Така "чашечка" приховає кільце піна та доповнить китичку.
5. Нанижіть на пін три світлих бісерини, намистину-метелик (сердечко), ще 5 світлих бісерин, намистинку. Кінець піна загніть кільцем.
6. Приєднайте основу. Необов'язково дотримуватися оранжево-коричневих тонів, як у нас, можна вибрати кольори на свій смак.

Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів

Друзі сайту



Рокитнівська ЦСПШБ © 2024 ¦ Розробка та дизайн: Іван Соколов
Хостинг від uCoz